89600, Мукачево, вул. Миру 37

Замовити дзвінок
(095) 03-111-05

Анестезіологія в хірургії

Анестезія — зменшення чутливості тіла або його частини аж до повного припинення сприйняття інформації про навколишнє середовище і власне стані.

Почнемо з того, що анестезія має кілька різновидів і стадій.

1. Загальна анестезія або наркоз (більш звично на слух) — повна втрата чутливості, часто з різним рівнем порушення свідомості. Це штучно викликане оборотне стан гальмування центральної нервової системи, при якому виникає втрата свідомості, сон, амнезія, знеболення, розслаблення скелетних м’язів і втрата контролю над деякими рефлексами. Вона розділяється по методам введення і подачі:

  • неінгаляційна (ін’єкційна)
  • інгаляційна (масочний і інтубаційний)

2. Місцева анестезія — утрата чутливості якогось певного ділянки тіла.

Вона поділяється на:

  • провідникову анестезію
  • епідуральну
  • інфільтративну

402-6

Знерухомлення — позбавлення рухливості будь-якої частини тіла і найчастіше цей термін у ветеринарній медицині використовується в ортопедії для іммобілізації суглоба або хребта на якийсь період часу в постопераційний період часу.

Для проведення операції (лікувального заходу) використовують загальну анестезію (наркоз) — яку проводять лікарі нашої клініки 2 способами.

  1. НЕІНГАЛЯЦІЙНИМ — методом введення анальгетиків (знеболюючих), потім снодійні компоненти, що викликають гіпнотичну дію, сон і відсутність свідомості протягом всієї операції. Під час операції, як і всі живі істоти тварини можуть бачити сни і в своїй підсвідомості реагувати на них.
  2. ІНГАЛЯЦІЙНИМ (масочний або інтубаційний) — метод введення наркотичної суміші, через дихальні шляхи в легені пацієнта з наступним проникненням їх в кров, а з крові — в тканини. Використовується засіб ізофлюран одночасно з подачею кисню. Це засіб має велику популярність у ветеринарній медицині, тому дає хороший швидкий наркотичний ефект і володіє хорошою керованістю, забезпечує відносно швидкий вихід з наркозу, не супроводжується збудженням і раздроженія слизових оболонок дихальних шляхів. Цей метод наркозу знижує анестезіологічний ризик для кардіологічних і пацієнтів з нирковою недостатністю.

Для проведення маніпуляції або процедури, що вимагає спокійного стану тварини, наприклад, при рентгенографії тазостегнових суглобів на діагностику дисплазії, для обстеження ротової порожнини, гастроскопії, бронхоскопії. Для таких маніпуляцій лікарям досить використовувати гіпнотики для введення в медикаментозний сон і не потребують загального знеболюючого ефекту, а значить введення анальгетиків.

Якщо ви готуєте свого вихованця до використання анестезії, то ознайомтеся зі статтями представленими в цьому розділі, тоді частина питань, які ви збиралися поставити своєму лікарю, будуть вже не потрібні.