89600, Мукачево, вул. Миру 37

Замовити дзвінок
(095) 03-111-05

Кардіологія

kardiologija

Всупереч поширеній думці, тварини часто страждають від патологій і захворювань серця. Серце є постійно чинним органом, який забезпечує перекачування крові по судинній системі організму. При виникненні патологій серця, виникають різноманітні стани порушення кровопостачання органів і тканин. У деяких випадках, проблеми з серцем у тварини, якийсь час мають непомітний для власників характер течії. Візьмемо, приміром, одну з найбільш частих проблем — гіпертрофічна кардіоміопатія у кішок. Дана патологія, на жаль, не така рідка в нашій повсякденній практиці.

Аномалія часто буває генетично обумовленої, тобто, її розвиток зумовлений мутацією генів, відповідальних за синтез скорочувальних білків міокарда. У цьому випадку, розміри серця не змінюються, але товщають стінки шлуночків, міжшлуночкової перегородки. Корисний об’єм шлуночків знижується, отже, знижується обсяг крові за один удар серця, а значить, для того, щоб забезпечити організм киснем і живильними речовинами переносимими кров’ю, серцевий ритм буде прискорюватися. При введенні такій тварині наркозу для проведення абсолютно буденних втручань, як стерилізація, кастрація, видалення зубного каменю, хірургічна обробка ран і так далі, починається так звана стадія декомпенсації і серце перестає працювати нормально, все більше і більше прискорюючи ритм скорочень, але при цьому ж втрачається якість серцевого викиду і різко знижується кількість крові. Без постановки правильного діагнозу, а значить і без надання чітко визначеної стратегії лікарської допомоги, така тварина гине протягом перших 3-5 днів після проведення операції.

Завдяки своєчасній діагностиці з використанням сучасних методів дослідження, можна виявити патологічні стани серця набагато раніше, ніж вони проявлять себе в повній мірі, а значить, з’являється можливість призначити профілактичну терапію, тим самим значно продовживши життя вашого улюбленця, зробити якість його життя вище, передбачити і уникнути важких криз пов’язаних з аномаліями серця.