89600, Мукачево, вул. Миру 37

Замовити дзвінок
(095) 03-111-05

Лікування при переломах кісток

ЕТАПИ

Отже, лікування переломів складається з декількох етапів:
виявлення травми тварини,
надання першої допомоги (див. нижче);
звернення в клініку до лікаря.
У нашій практиці ми частіше стикаємося з тим, що більшість власників не може надати допомогу своїй тварині, тому краще швидше звернутися до клініки, де будь-який лікар зможе надати першу допомогу.

ПЕРША ДОПОМОГА

Для тих власників, хто зможе надати першу допомогу, вкрай важливо знати, що необхідно обмежити вашого вихованця в русі. Знеболюючі лікарські засоби не у всіх ситуаціях можна давати, але якщо тварина відчуває сильний біль, то рекомендується їх використовувати.

При відкритому переломі постаратися зупинити кровотечу (за допомогою накладення пов’язки), обробити антисептиками рану і якщо ви спостерігаєте осколки або краї кістки, то не чіпайте їх. Якщо у вас немає можливості швидко доїхати до лікаря, то при травмі кінцівки — зробіть фіксуючу лонгету з великої кількості вати і рівного жорсткого предмета (дошка, картон, книга і т.д.), яку за допомогою бинта або тканини закріпіть на лапі.

При підозрі на перелом хребта — дайте знеболюючий засіб (анальгін, кеторол — краще в ін’єкції) і покладіть тварину на жорстку поверхню, з якою можна буде перемістити її у ветеринарну клініку. І намагайтеся менше рухати і переміщати домашнього улюбленця з жорсткої поверхні.

ДОСТАВИЛИ У КЛІНІКУ

Після того, як ви проведете долікарську допомогу, вихованця необхідно доправити до клініки для проведення огляду хірургом (травматологом) і додаткової діагностики — рентгенографії. Лікар після діагностики визначає метод лікування та спосіб надання подальшої допомоги.

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ

Багато лікарів використовують традиційний спосіб — накладення іммобілізуючої пов’язки — гіпс, по Роберту-Джонса. Даний метод має ряд недоліків:
порушується кровообіг кісток і м’яких тканин, відбувається набряк кінцівки в перебігу декількох годин;
утворюється атрофія м’язів кінцівки;
неправильне (нерівне) зрощення кісток;
утворення ран, пролежнів під пов’язкою.
Зараз у ветеринарній медицині хірурги відмовилися від використання гіпсових пов’язок при переломах, але знайшли велике застосування для лікування тріщин в кістці. У нашій практиці гіпсові бинти частіше використовуються для надання першої допомоги у вигляді лонгети для стабілізації кістки і зниження больового синдрому до відвідування травматолога.