89600, Мукачево, вул. Миру 37

Замовити дзвінок
(095) 03-111-05

Тварини взимку

132705261714

Ось і настала справжня зима — як за календарем, так і по погоді. Взимку спосіб життя змінюється не тільки у людей, але й у тварин. У цій статті, кілька порад щодо того, як допомогти своїй тварині пережити холоди.

Шерсть не може зігріти від будь-якого морозу. Якщо ви сильно змерзли і думаєте, що пора б уже й додому піти, напевно і ваша собака відчуває себе точно так само. Навіть якщо перед прогулянкою ви надягаєте на свого улюбленця пальто або куртку, стежте за тим, щоб він не залишався на морозі або під снігопадом занадто довго. Якщо ви помітили, що собака перестала бігати і стрибати, якщо вона тулиться до вас чи намагається кудись сховатися, то саме час повертатися додому, в тепло.

Обережно — сіль! Взимку слизькі тротуари посипають сіллю, від контакту з якою подушечки лап у собак починають сохнути, а іноді на них навіть з’являються кровоточиві тріщини. Вживайте заходів вчасно — відразу після прогулянки обмийте лапи собаки теплою водою і насухо витріть. Регулярно перевіряйте стан подушечок лап — якщо помітите сухість або тріщини, купіть спеціальний пом’якшувальний крем у ветеринарній аптеці.

І ось ще що — якщо ваш пес бігав по глибоких заметах, незайвим буде вимити йому і живіт, адже сніг зараз далеко не стерильний, особливо у великих містах.

Правильне зимове харчування. Перебуваючи на вулиці в холодну пору року, собака витрачає більше енергії, ніж влітку, тому що, крім звичайних пробіжок і т.д., енергія йде ще й на те, щоб зігрітися. Не забувайте давати вихованцеві побільше білкової їжі, щоб у нього було достатньо сил. І ще — не дозволяйте собаці їсти сніг: як уже було сказано, чистим він буває рідко, і навряд чи піде вашому улюбленцю на користь.

Не забудьте про бирці — взимку ваш пес обов’язково повинен носити на нашийнику бирку зі своєю кличкою і вашим контактним телефоном. Справа в тому, що взимку собаки губляться частіше — по-перше, на вулиці швидко темніє, і собаки, які бачать в напівтемряві не так добре, як кішки, можуть, втікши на велику відстань не знайти зворотну дорогу до господаря, просто-напросто його не розглянувши. А як же нюх? Знайти дорогу по запаху собаці взимку теж складніше, ніж влітку, так як сніг і лід гірше зберігають запахи.

Безпека вдома. Навіть перебуваючи в будинку, кішки і собаки будуть намагатися знайти джерело тепла і влаштуватися поближче до нього, так що не полінуйтеся упевнитися, що ваші тварини не зможуть обпектися об батарею, підлога з підігрівом і т.д. у пошуках теплого містечка. Власникам птахів фахівці радять переставити клітини подалі від батарей та інших опалювальних пристроїв — постійна висока температура не піде на користь пернатим.

Як бачите, нічого складного в цих радах немає, а от користі від них при цьому чимало — якщо ви зробите все правильно, то ваш домашній улюбленець без проблем перенесе навіть найлютіші морози.