89600, Мукачево, вул. Миру 37

Замовити дзвінок
(095) 03-111-05

Усунення обструкції нижніх сечовивідних шляхів

Обструкція сечовивідних шляхів або затримка сечі в гострій формі — найбільш часте і загрозливе життю ускладненням так званого урологічного синдрому кішок (УСК).

tab1_b652e3fb2eee8ddaab8cf1507ddd72b8

 Урологічний синдром кішок є комплексом наступних симптомів:

  • часте сечовипускання невеликими порціями, часто в незвичних місцях;
  • хворобливість і утруднення при сечовипусканні;
  • поява в сечі солей, слизу і крові.

 

 

Як діагностується.

  • За скаргою власника, необхідно обмацати і оцінити сечовий міхур тварини. У результаті закупорки він переповнюється сечею і стає великого розміру, твердий на дотик і болючий в більшості випадків. Тварина буде турбуватися і чинити опір навіть невеликому тиску на нього. Нормальний сечовий міхур, частково заповнений сечею, на дотик схожий на м’яку повітряну кульку, або взагалі його складно знайти, оскільки в ньому мало сечі.
  • Після усунення закупорки і відновлення нормального відтоку сечі, наступним етапом повинна бути лабораторна та УЗД діагностика (для з’ясування причини). За підсумком отриманих результатів діагностики, лікар зможе рекомендувати вашому вихованцеві лікування.

Яке лікування проводиться.

iR8G8mt5CIU

Основне і найважливіше це усунути закупорку і відновити нормальний відтік сечі. Спочатку лікар обмацає сечовий міхур і спробує змусити тварину помочитися за допомогою обережного тиску на сечовий міхур. Іноді це дозволяє усунути затримку сечі, але найчастіше необхідно більш серйозне втручання — установка сечового катетера. При цьому пробку в уретрі зазвичай вимивають в сечовий міхур, але в деяких випадках за допомогою спеціального гелю пробка під тиском сечі виходить у зовнішнє середовище.

Процедура установки сечового катетера часто болюча, і вимагає попередньої легкої анестезією, а іноді і загальної анестезії. Більшість котів успішно катетеризують, катетер залишають на 2-5 днів з підшиванням до шкіри препуция. У рідкісних випадках катетеризацію не вдається виконати, в такому випадку потрібна екстрена операція — промежинна уретростомия.

Але закупорка уретри і її усунення — не єдині проблеми, з якими доводиться боротися лікарю. Коти з затримкою сечовипускання швидко зневоднюються і в їх крові накопичуються токсини, це призводить до нудоти, блювоти, втрати апетиту і загальної слабкості. Крім того, можуть відбуватися небезпечні для життя порушення серцевого ритму через зміну електролітного складу крові і гіперкаліємії. Всі ці ускладнення вимагають лікування, а контролювати їх, крім даних огляду, допомагають біохімічний аналіз крові та (у важких випадках) — газовий і електролітний аналіз крові. Часткова затримка сечовипускання може бути не менш небезпечною, ніж повна, і також потребує лікування.

Не втрачайте час і вчасно звертайтеся до лікаря.