89600, Мукачево, вул. Миру 37

Замовити дзвінок
(095) 03-111-05

Загальний аналіз крові

1381936927_0365З усіх лабораторних тестів найбільш затребуваний загальний (клінічний) аналіз крові, що відображає широкий спектр порушень здоров’я які часто зустрічаються, так і менш поширених, які можуть бути пов’язані з відхиленнями кількісних і якісних характеристик клітин крові.

Ніякої особливої ??підготовки проведення загального аналізу крові не вимагає, проте кров для цього обстеження рекомендується здавати вранці, натощак.

У яких цілях проводиться загальний аналіз крові?

Загальний аналіз крові являє собою обстеження, за допомогою якого визначаються наступні основні параметри крові тварини:

Кількість еритроцитів (червоних кров’яних тілець). Еритроцити — червоні кров’яні клітини, що мають форму двояковогнутого диска. Саме завдяки своїй незвичній формі вони виконують в організмі людини найважливішу функцію — здійснюють перенесення кисню до тканин для забезпечення життєдіяльності клітин і вуглекислого газу з тканин у легені, де він виділяється з повітрям, що видихається.

Рівень гемоглобіну (Hb) — кількість особливої ??речовини, яка міститься в еритроцитах і відповідає за перенесення кисню від легенів до інших органів.

Гематокрит (Ht) — відношення обсягу червоних клітин крові до обсягу плазми крові (плазма крові — це частина крові, позбавлена ??клітин).

Ширина розподілу еритроцитів (RDWc). Даний показник свідчить про те, наскільки сильно еритроцити різняться між собою за розмірами.

Середній обсяг еритроцита (MCV). Цей показник дозволяє оцінити розмір еритроцита.

Середній вміст гемоглобіну в еритроциті (MCH). На підставі показника можна оцінити кількість гемоглобіну, що міститься в еритроциті, а, отже, і то кількість кисню, яка може перенести еритроцит.

Середня концентрація гемоглобіну в еритроциті (МСНС). Показник відображає, наскільки еритроцит насичений гемоглобіном.

Загальна кількість лейкоцитів (білих кров’яних тілець) і лейкоцитарна формула (кількість різних форм лейкоцитів виражене у відсотках).

Кількість тромбоцитів (кров’яних пластинок, які відповідають за зупинку кровотечі при пошкодженні судини).

Швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ) — це швидкість осадження червоних кров’яних тілець на дно пробірки, що дозволяє судити про деякі властивості крові.

Кожен з цих параметрів може багато сказати про стан здоров’я тварини, а також вказати на можливі хвороби.

Аналіз крові допомагає визначити наявність інфекційних, запальних процесах в організмі, дозволяє виявити вірусні та бактеріальні захворювання, можливі гельмінтози та алергії, а також оцінити стан здоров’я тварини в цілому.