89600, Мукачево, вул. Миру 37

Замовити дзвінок
(095) 03-111-05

Гельмінти

byibpsymyc(2)

Паразитарні захворювання тварин Гельмінти (глисти) часті гості у домашніх тварин. У шлунку собаки перетравлюються масивні кістки, а ніжні личинку зхінококкусов і ценурусов, проходячи через кислоти і ферменти шлунку, навпаки, активізуються. Це відбувається за рахунок того, що личинки виділяють ферменти, що нейтралізують дію кислот.
Одним із феноменів паразитів є пристосованість їх до місця локалізації. У стравоході у собак часто виявляють пухлиноподібні утворення, які сформовані нематодами. У кішок в стравоході також виявляють виступаючого в просвіт круглого гельмінта з роду спірурата.

Симптоми появи глистів у кішок і собак.
Тонкі і товсті кишки всіх видів тварин є типовим місцем локалізації представників всіх відомих видів гельмінтів. У жовчних ходах паразитують личинкові стадії трематод (у собак і кішок — більше 5 видів). Підшлункова залоза служить місцем проживання трематод у собак, а також у жуйних і птахів. У бронхах легенів собак та хутрових звірів паразитують трематоди. У сечовидільної та статевої системах паразитують діоктофіми, стефануруси, капілярії. У кровоносних судинах і шлуночках серця мешкають нематоди. При цьому величина дирофілярії досягає в довжину 25-30 см.

Патологічний (шкідливий) вплив паразита на організм тварини залежить від багатьох факторів, а саме:
* Від віку, вгодованості, його фізіологічного стану, імунного статусу, видовий і породної приналежності (молоді тварини часто хворіють дуже важко, аж до летального результату; дорослі тварини можуть довго жити без будь-яких клінічних ознак);
* Від виду паразита, його вірулентності, інтенсивності зараження, місця локалізації і т.д.

Профілактика глистів кішок і собак.
Отже гельминтозом хворіють всі тварини і досить часто. Багато паразитів небезпечні так само для людини! Зараження може відбуватися при поїданні сирого м’яса і риби, при безпосередньому контакті із зараженою твариною, внутрішньоутробне зараження відбувається так само дуже часто. Помилково думати, що якщо домашня кішка їсть тільки готові корми, у неї не може бути гельмінтів. Кішки постійно вилизуються, а на шерсті у них багато всякої гидоти, в тому числі і яйця гельмінтів, які ми приносимо з вулиці. Паразити можуть викликати важкі ураження ШКТ, викликати сильні токсикози і порушення обміну речовин. Особливо це проявляється у цуценят і кошенят. У них сильна інвазія нерідко закінчується загибеллю. Дорослі тварини частіше хворіють без виражених клінічних ознак. У них може спостерігатися періодичні порушення травлення (проноси, запори); поганий стан шкіри, внаслідок авітамінозів (лупа, лущення, свербіж, облисіння та ін.), часто тварина вигризає і лиже підставу хвоста, «їздить» на попі.

Кожному власнику потрібно пам’ятати про особисту гігієну, особливо, що стосується дітей. Тварині необхідна регулярна дегельмінтизація.

Дегельмінтизація — лікування від глистів кішок і собак:
* Перший дача антигельмінтиків в 2-3 тижневому віці, далі кожні 2 тижні до досягнення 3-х місяців;
* Дорослим тваринам роблять профілактику щоквартально;
* За 7 днів до вакцинації;
* За тиждень до в’язки і через 3 тижні після пологів.