Хірургічне лікування гриж черевної стінки це єдиний спосіб для їх усунення і називання йому герніорафія.
Операція складається з 2-х етапів видаленням грижі, назва говорить за себе, висічення грижового мішка і пластика, включає в себе закриття грижових воріт.
Грижі класифікують: вроджені та набуті; первинні, післяопераційний (випинання відбувається на місці дефекту шва) і постравматичні. Латинська назва hernia — що означає розрив частини структури. Грижі часто зустрічаються у тварин різної етіології.
Сьогодні існує в медицині безліч способів хірургічного рішення з усунення гриж передньої черевної стінки. Розроблено численні методики — від простих за рахунок власних тканин, до складних реконструктивних операцій з використанням сучасних штучних матеріалів (синтетичні сітки). Нами використовуються неметалеві протези (нейлон, поліпропіленова сітка, поліестерова сітка та ін.)
Операції тварині проводяться під загальною анестезією (інгаляційної або неінгаляційного), іноді з використанням епідуральної анестезією.
Після операції пацієнт отримує антибіотик і обезболюючі лікарські засоби, потім поміщається для пробудження в блок інтенсивної терапії.
Для збереження цілісності швів в післяопераційний період ми рекомендуємо використовувати післяопераційні напівпрозорі коміри до періоду — зняття швів.
Ускладнення:
У зв’язку з використанням синтетичних протезів (сіток) в хірургії з’явилися нові причини ускладнень.
- Відторгнення протеза
- Прорізання швів в місцях фіксації з рецидивом і можливе обмеженні полого органу
- Освіта кіст місцях розташування імплантанта (сітки)
- Освіта кишкових свищів
- Зсув і міграція протеза в очеревину порожнину