Давайте розберемося, що таке перелом, як він діагностується і які методи лікування вибирають наші травматологи.
Перелом — порушення цілісності кістки у тварини.
Переломи у тварин зустрічаються досить часто і викликані вони самими різними факторами, як внутрішніми, так і зовнішніми.
Зокрема, до внутрішніх чинників відносяться різноманітні серйозні захворювання, порушення обміну речовин і поява новоутворень в кістковій тканині — все це може призвести до виникнення перелому кістки.
Однак, незважаючи на свою серйозність, такі переломи виникають набагато рідше, ніж у випадках зовнішнього впливу. Серед зовнішніх факторів найчастішими є удари, падіння та інші травмуючі впливи.
Перш ніж займатися лікуванням, необхідно упевнитися, чи дійсно тварина його потребує. Тому найперше, що необхідно зробити, — під’їхати в клініку до травматолога або хірурга.
При зовнішньому огляді у пацієнта, що поступив, спостерігається:
гостра хворобливість (больовий синдром);
зміна форми в суглобах;
кісткова крепітація (звук з причини тертя уламків кістки);
присутність набряку в області перелому і утруднення опорної функції на хвору кінцівку;
рухливість кінцівки поза суглобом.
Найпоширеніший вид травм у цуценят і дорослих собак, особливо дрібних порід, — переломи кінцівок і хвоста. Незважаючи на те, що ці переломи досить хворобливі, вони лікуються відносно легко і в більшості випадків все, що для цього потрібно, — спокій і догляд за улюбленцем.
Набагато серйозніше йде справа з переломами черепа, тазу або хребта, це дуже серйозні травми, які часто призводять до летального результату або незворотних наслідків, і тому потребують термінового лікування. У свою чергу небезпека переломів ребер у собак полягає в складності їх діагностування та високу ймовірність пошкодження осколками кісток внутрішніх органів. Перелом тіла хребця (хребців) може пошкодити спинний мозок і тварина в кращому випадку залишиться на все життя інвалідом, в гіршому — нежиттєздатна.
Для підтвердження перелому обов’язково проводиться додаткова діагностика — рентгенографія, іноді потрібна серія знімків хворого місця.
За підсумками знімків хірург визначає ступінь складності пошкодження кістки, оцінює кількість осколків і пошкодження прилеглих тканин, далі вибирає підходящий спосіб лікування і надання першої допомоги.