Виділення можуть відрізнятися за своєю консистенцією і кольором. Постійне інтенсивне виділення сліз може бути причиною вродженого або набутого порушення відтоку сльози. При цьому виділення білого або зеленого кольору являють собою результат розмноження бактерій в сльозі і можуть призвести до патології. Процес може протікати однобічно. Ще одна причина патологічних виділень з очей — інфекційні захворювання, що особливо актуально для кішок.
Почервоніння слизової оболонки повік;
Почервоніння слизової оболонки повік може бути ознакою розвитку кон’юнктивіту або результатом системного інфекційного захворювання. Часто почервоніння супроводжується рясними виділеннями з очей.
Окулярний дискомфорт;
Окулярний дискомфорт виражається в прищуриванні повік, свербінні в області очей або висунення третього повіка у тварини і з’являється внаслідок травми рогівки, кератиту, глаукоми та інших недуг. Якщо вчасно не звернути уваги і не провести лікування, таке захворювання може призвести до прогресування недуги і втрати зору.
Раптова сліпота або погіршення зору.
Буває при деяких спадкових патологіях, навіть у молодих тварин, а також може бути наслідком системних захворювань.
Помутніння, «побіління» очі.
Може бути ознакою глаукоми — важкого захворювання очей, травми очного яблука або рогівки.
Зміна кольору ока (райдужної оболонки)
Буває при новоутвореннях райдужної оболонки, при запальних процесах в глибині очі, при системних інфекційних захворюваннях.
Різні діаметри зіниць, відсутність реакції зіниць на світло.
Ознака неврологічних розладів або ураження сітківки та зорового нерва.
Захворювання очей у тварин — серйозна проблема. Тому ставитися до питань лікування потрібно з належною увагою. Необхідно відзначити один дуже важливий момент — «людські» очні краплі не допоможуть, більше того можуть нашкодити. Єдині краплі, які можна самостійно використовувати — фізіологічний розчин, але тільки в тих випадках, коли необхідно промити око, наприклад, якщо в нього потрапило дрібне чужорідне тіло (пил, пісок). Навіть якщо ви хочете допомогти вихованцеві і усунути неприємні симптоми — не вдавайтеся до самостійного лікування! Це може призвести до неможливості правильної та своєчасної діагностики.
Крім того, хвороби очей не завжди бувають ізольованими, часто їх залучення в процес свідчить про інше серйозне захворювання. Набагато краще звернутися за допомогою до ветеринара, він проведе необхідне обстеження, виставить правильний діагноз, призначить адекватне лікування.